Soliści, duety, zespoły i chóry. Wykonania tradycyjne, folkowe, jazzujące i bluesowe. Tak w skrócie można opisać XVI Konkurs Kolęd i Pastorałek, który odbył się 10 stycznia 2019 r. w filii GOK w Rudzicy. Na scenie pojawiło się 51 wykonawców z różnych zakątków województwa śląskiego. Nie zabrakło również artystów z Czech. I to właśnie goście z zagranicy zdobyli Grand Prix Konkursu. Jury tym zaszczytnym wyróżnieniem uhonorowało Chór Szkolny Crescendo z PSP Bystrzyca nad Olzą.  
W kategorii "Przedszkola i klasy I - III " pierwsze miejsce zdobyła Antonina Kraszewska z Cieszyna. W kategorii "Klasy IV - VII" pierwsze miejsce jury przyznało Karinie Skwarczyńskiej z Porąbki.
W kategorii " Kl. VIII, Gimnazja i ponadgimnazjalne" pierwsze miejsce wyśpiewała Agnieszka Pszonak ze Studia Artystycznego Maciej z Zabrza.
Pełny protokół z posiedzenia jury oraz wyniki konkursu tutaj.
 
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.
Organizatorem Konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.
Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod patronatem Wójta Gminy Jasienica.
 
Jury XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek
Iwona Loranc
Piosenkarka, aktorka, związana z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia w Warszawie.
W 2002 roku otrzymała Grand Prix na PPA we Wrocławiu, Grand Prix na SFP w Krakowie, FAMA w Świnoujściu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, oraz liczne pierwsze nagrody na festiwalach poezji i piosenki artystycznej. Za szczególne osiągnięcia w roku 2002 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej IKAR.
Nagrała cztery albumy: Tricolor, Znaki na niebie, Loranc śpiewa Jakubczak i Brzegi.
W 2009 roku utwór „Szukałem Cię wśród jabłek” wykonany w duecie z Grzegorzem Tomczakiem utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki przez kilka tygodni.
 
Dominika Jurczuk-Gondek    
Kompozytorka, wokalistka, skrzypaczka, pianistka, dyrygent. Gra na skrzypcach i śpiewa w Grupie Furmana, jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu wokalnego BB Singers, oba zespoły koncertują w kraju i za granicą. Jest założycielem i muzykiem Gondek Kwartet oraz wokalistką i skrzypaczką w projekcie Dominika&Walter. Jest dwukrotną stypendystką ministerialną. Na co dzień współpracuje z wytwórnia Rehegoo , gdzie wydaje swoją autorską muzykę , w sumie wydała około 30 płyt.  Prowadzi szkolenia w zakresie "świadomości głosu", prowadzi naukę gry na skrzypcach i pianinie. 
 
Piotr Wróbel
Ceniony autor tekstów piosenek, kompozytor, wokalista, muzyk. Współzałożyciel zespołu AKURAT, z którym do dziś zagrał ponad 1000 koncertów i nagrał 7 albumów.  Kolejne 2 płyty nagrał solowo jako PIOTR WRÓBEL oraz w ramach duetu NOHUCKI. Jako tekściarz współpracował między innymi z URSZULĄ
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij