Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy filia w Rudzicy zaprasza na wystawę"Zwierzęcość". Autorką prezentowanych prac jest Katarzyna Krutak weganka, artystka, tatuatorka i członkini Stowarzyszenia Vege Inicjatywa.
Wernisaż wystawy odbył się 24 października. Podczas imprezy wykład n/t weganizmu wygłosiła Alicja Czerwińska . Nie zabrakło również degustacji pysznych, wegańskich potraw. Organizatorami imprezy byli : Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy filia w Rudzicy oraz Vege Inicjatywa.
Wystawę "Zwierzęcość" można oglądać do 28 listopada 2014 r.
Wywiad z Katarzyną Krutak - tutaj
ARTYSTKA:
Katarzyna Krutak - studentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W jej obrazach pojawiają się obserwacja, zabawa plamą, światłem. ekspresja i ruch. W projekcie "Zwierzęcość" motywem przewodnim są zwierzęta wykorzystywane w hodowli przemysłowej. Projekt jest pewnego rodzaju hołdem dla tych zwierząt. Ma również na celu zwrócenie uwagi na możliwość inspiracji tymi zwierzętami. Obrazy powstały w celu uwolnienia ich od brzemienia przedmiotowości jakie zostało im przytwierdzone w momencie zamknięcia w klatkach.
 
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij