Zapraszamy do Galerii GOK w Rudzicy na wystawę "Malarstwo i Rysunek" Katarzyny Żaczek.
Finisaż wystawy odbędzie się 23 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 i będzie połączony z promocją Kalendarza Beskidzkiego 2017.
 
Katarzyna Żaczek pochodzi ze Szczyrku, a w Rudzicy mieszka już ponad 20 lat. Ukończyła studia w Instytucie Sztuki w Cieszynie na kierunku Wychowanie Plastyczne i podyplomowe studia z grafiki komputerowej oraz Studium Arteterapii w Instytucie Ericksonowskim w Katowicach i Podstawowy Kurs Psychoterapii Psychoanalitycznej w Krakowie. Od lat zawodowo związana jest z "Kubiszówką" w Bielsku-Białej, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi też zajęcia w ośrodku dla młodzieży uzależnionej "Nadzieja", założonym przez księdza Józefa Walusiaka. 
Tworzy głównie grafiki w technice linorytu. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Jej wielką pasją jest projektowanie i szycie toreb i tkanin artystycznych. W wolnym czasie uczy się ikonopisania.
Od trzech lat współpracuje z Kalendarzem Beskidzkim, w którym dotychczas opublikowała cztery artykuły dotyczące ludzi związanych z sztuką, kulturą lub historią Bielska oraz Szczyrku.

Kalendarz Beskidzki jest tegorocznym laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Aleksandra Milskiego za rok 2015 dla czasopism regionalnych.
Jego wydawcą jest Towarzystwo Przyjaciół Bielska - Białej i Podbeskidzia.
Wydanie na rok 2017 jest szczególnie związane z Rudzicą za sprawą tekstu poety Juliusza Wątroby o artyście Florianie Kohucie. 
Na spotkaniu można będzie nabyć kalendarz w promocyjnej cenie z autografem :)
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij