5 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w filii w Rudzicy mieliśmy okazję spotkać się w miłym gronie z okazji wernisażu prac artystów zrzeszonych w Kołach Malarskich działających przy Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Swoje prace zaprezentowali członkowie Koła Naukowo-Badawczego „TON” oraz Koło Artystyczno-Naukowe Litografów „KURANT”. Artyści ci, skupieni wokół uczelni artystycznej w Cieszynie, studenci, doktoranci i wykładowcy tworzą w różnorodnych technikach od malarstwa poprzez grafiki i litografie. Gościem specjalnym na wernisażu była przewodnicząca Koła Malarskiego „TON” pani Maria Posłuszna, która przybliżyła ideę istnienia oraz cel, w jakim Koła skupiają swoich członków. Przy okazji wernisażu mogliśmy obejrzeć również prace młodszych artystów z Przedszkola w Rudzicy, którzy pod opieką Pań Urszuli Miklar i Beaty Pisarek przedstawiły prace na temat „Zwierzę w czerni i bieli”. Dzieciaki doskonale poradziły sobie z wykonaniem dojrzałych i ciekawych prac w różnych technikach i śmiało zaprezentowały się koło starszych artystów. W nagrodę każde z dzieci otrzymało dyplom i upominek, a nam miło było gościć na wernisażu młodych być może przyszłych artystów. 
Całość piątkowego, wieczornego wydarzenia znakomicie dopełnił występ Tomasza Madzi i Jakuba Bejdy. Muzycy zaprezentowali znane covery, ale i własne bardzo piękne kompozycje na dwie gitary. 
Mamy nadzieję, że przedszkolaki uczestnicząc w wernisażu, gdzie mają okazję zobaczyć prawdziwe obrazy i grafiki oraz posłuchać muzyki granej na żywo będą galerię kojarzyć nie tylko z galerią handlową :)
Wystawę można oglądać do 31 maja 2017 r.
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij