Data: 22 grudnia 2021 roku
 W niedzielne popołudnie 19 grudnia, amfiteatr Drzewiarz w Jasienicy wypełnił się cudnym zapachem świątecznych specjałów, muzycznym klimatem świąt oraz pięknym rękodziełem, a to wszystko za sprawą organizowanej już po raz siódmy Josiynickij Wiliji.
Wspaniałe koncerty w wykonaniu zespołów: Dudoski, Zespól Regionalny "Jasieniczanka", Silesian Tyrol Band oraz Grupa Furmana wprowadziły uczestników w świąteczny nastrój.
O ucztę dla podniebienia zadbało 14 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Jasienica, przygotowując degustację i kiermasz świątecznych pyszności.
Całości dopełnił jarmark bożonarodzeniowy – bogaty w różnorodne dekoracje świąteczne oraz propozycje prezentowe.
Jak na wiliji na Śląsku Cieszyńskim przystało, nie zabrakło również poczęstunku dla uczestników – goście raczyli się świąteczną grochówką i pysznym grzańcem.
Podczas wydarzenia zbierane były datki na leczenie Marzenki Haratyk pochodzącej z terenu gminy Jasienica. Zachęcamy również do składania datków poprzez portal pomagam.pl/marzenabyhyk7
Wszystkim którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy wydarzenia: Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, Gmina Jasienica
Partnerzy wydarzenia: Fiat Chrysler Polska i Powiat Bielski
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij