20 września w Chacie Międzyrzecze odbył się wernisaż wystawy malarstwa Alicji Szymczak. Podczas wydarzenia wystąpiła kapela Regionalnego Zespołu Dudoski. Wystawę można oglądać do 9 października.

Zapraszamy!

Alicja Szymczak jest szefową Klubu Plastyków „ Zdrzadełko ”, które działa przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna : pejzaże, kwiaty, martwa natura. Stosuje różne techniki malarskie - akwarele, pastele, akryl, olej. Maluje również na szkle. Brała udział w wielu plenerach w kraju i zagranicą. Angażuje się także w działalność społeczną - pomaga „Kulejącym Aniołom”, a podczas plenerów malarskich przekazuje swoje obrazy na cele charytatywne. Alicja Szymczak otrzymała wiele nagród, m.in. w tym w roku została I laureatką Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony”. Nagroda ta została ustanowiona z myślą o osobach ,które przełamują bariery własnej niepełnosprawności i są wzorem dla innych. Także w roku 2019 została Lady D. w kategorii „Kultura i Sztuka” w konkursie Lady D. im. Krystyny Bochenek, który został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach. Polega on na przyznawaniu tytułu honorowego „Lady D.” (z ang. Lady Disabled czyli Dama Niepełnosprawna) niepełnosprawnym kobietom, które są szczególnie aktywne w różnych dziedzinach życia.
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij