Serdecznie zapraszamy do obiektu  „Ogród Tradycji – sala ekspozycyjna GOK Jasienica”

 

Miejsce powstało w celu rozwoju turystyki i edukacji kulturalnej oraz jest częścią projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”. Stanowi element działalności kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy.
W „Ogrodzie Tradycji” znajduje się stała, atrakcyjna wystawa o lokalnym, zapomnianym wynalazcy z Bier – Józefie Bożku. W ramach ekspozycji można obejrzeć replikę pojazdu napędzanego parą wodną oraz zestaw w pełni działających miniatur modeli maszyn parowych.
Ekspozycja obejmuje również wystawy czasowe.
Miejsce to sprzyja też poznawaniu tradycji i zwyczajów Śląska Cieszyńskiego. Jednak to nie wszystko – w perspektywie czasu zaplanowane są liczne warsztaty kreatywne.
W budynku znajduje się certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej, gdzie można pozyskać informacje o atrakcjach Gminy Jasienica, Śląska Cieszyńskiego oraz materiały promujące region Śląska.
 
Ze względu na różnorodne działania placówki, prosimy o wcześniejsze umawianie się na zwiedzanie (szczególnie grupy zorganizowane).
 
Kontakt:
„Ogród Tradycji” – sala ekspozycyjna GOK Jasienica / Punkt Informacji Turystycznej Jasienica (Zuzanna Czader)
tel.: 515296912
 e-mail: turystyka@gokjasienica.pl
adres: 43-385 Jasienica 1360A
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8.30-15.30
wtorek: 14.00-20.00
środa: 8.30-15.30
czwartek: 8.30-15.30
piątek: 8.30-15.30
sobota, niedziela: nieczynne
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij