Data: 20 lipca 2021 roku
Serdecznie zapraszamy na niezwykłą, muzyczną podróż z zespołem Caravana Banda.
Koncert odbędzie się 30 lipca 2021 r. (piątek), o godz. 19.00 na placyku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy (ul. Modrzewiowa 1360).
Wstęp na koncert bezpłatny, ilość miejsc siedzących ograniczona.
W przypadku złych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się na sali widowiskowej GOK Jasienica (ul. Modrzewiowa 1360).
Aktualne informacje na stronie www.gokjasienica.pl oraz profilu fb Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.
Z uwagi na aktualne wytyczne sanitarne, prosimy o zachowanie bezpiecznego odstępu pomiędzy uczestnikami wydarzenia.

CARAVANA BANDA TO POWALAJĄCA MIESZANKA HISZPAŃSKIEJ, BAŁKAŃSKIEJ i GYPSY JAZZOWEJ NUTY, gdzie w fascynującej muzycznej podróży przenikają się melodie zaśpiewane w 12 różnych językach. Można powiedzieć, że to spektakl a nie koncert, bo zespół świadomie sięga po teatralne zabiegi i powoduje, że ich koncerty to prawdziwe widowisko. Czeska Orkiestra Dęta oraz głos i taniec flamenco Magdy Navarrete. BUM!
Zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Am. Płd. wokalistkę i tancerkę. Od ponad pięciu lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, Finlandii i Hiszpanii. Caravana Banda zagrała już na wielu międzynarodowych festiwalach, była częścią ciekawych eventów w Polsce i za granicą. W roku 2018 wydali płytę "Mezihra", na której przepięknie łączą się autorskie pomysły Tomasa Prusy i Magdy Navarrete oraz tradycyjne melodie z różnych stron Europy. Na stałe można zobaczyć i posłuchać ich na deskach Teatru Syrena w Warszawie gdzie wystawiają swój "caravanowy" spektakl.

"Caravana Banda zapiera dech w piersiach, hipnotyzuje. Ich brzmienie, będące fuzją słowiańskiego i bałkańskiego folku z hiszpańskim flamenco, wywołuje trzewną potrzebę fizycznego ruchu. Nie sposób się nie uśmiechnąć słuchając ich, nie sposób nie tańczyć razem z nimi." Casey Philips /MEG MAGAZINE/ Irlandia

"Mozaikowe połączenie najlepszych kawałków w różnych barwach muzycznych Europy zostało przez ten band uszyte w przepyszną, pomysłową, wszechstronną kawalkadę. Zespół był jak zjednoczony karnawałowy pochód ulicami niewyobrażalnej radości i wściekłego imprezowego spektaklu. Caravana wymyśliła wielką, wręcz niewiarygodną uliczną wiarygodność, podszytą bujną i dojrzałą muzyczną rozrywką." Jouko Kirstila /JAZZRYTMIT MAGAZINE/ Finland

Zapraszamy do naszego świata: Najpierw czuć energię zespołu, potem słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów i rytmów flamenco.
Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko - czeski zespół pisze, gra, tworzy i komponuje. Piosenki zespołu są zarówno genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Zespół czerpie ze swoich korzeni odtwarzając niektóre z kurpiowskich melodii, ale także z regionu czeskich Moraw. W ich twórczości znajdują się także tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii, Portugalii. Zespół żongluje stylami, rytmami, melodiami i językami. To prawdziwe widowisko muzyczne dla wszystkich zmysłów. No i głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata, którą w swoich spektaklach prezentuje z całym swym temperamentem i energią.

Orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków:
Magda Navarrete - voc, taniec
Tomas Prusa - arranżacje, sax, voc
Andrzej Lewocki - gitara, oud, cajón
Jiri Genrt - tuba
Jakub Masek - euphonium
Vaclav Kalenda - trompet
Mateusz Sieradzan - tapan, cajón, darabuka
 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij