Data: 26 października 2023 roku
Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Dagmary Tupiec pt. "CAMINO - droga, która łączy".
Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2023 r. (piątek) w sali ekspozycyjnej "Ogród Tradycji" w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy (Jasienica ul. Modrzewiowa 1360 A).
Wstęp wolny.
Wystawę można oglądać od 17 listopada do 17 grudnia w godzinach pracy placówki.
 
Dagmara Tupiec - Malarstwo to jej pasja, jest amatorką. Swoje zamiłowanie rozwija w Pracowni Sztuk Pięknych działającej przy GOK Jasienica, która jest prowadzona przez dr Krzysztofa Dadaka. Uczestniczyła w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. W 2016 r. w bielskim Klubie Nauczyciela miała swoją indywidualną wystawę. Jej prace są doceniane na konkursach dla malarzy amatorów. W 2018 r. w Konkursowym Plenerze Malarskim „Nadwiślańskie Impresje” organizowanym przez MCK Tychy otrzymała I miejsce. W corocznym, ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka w DK Włókniarzy w Bielsku-Białej, była kilkukrotnie wyróżniana, a w 2019 uhonorowana  I miejscem. Malarstwo obok wędrówek po górach i bezdrożach, to jej namiętność. Maluje dla siebie, to co ją urzeka, zachwyca i jest bliskie jej sercu. Jej motto to: „Dopowiedzenia niszczą sztukę, kiedy wszystko jest dopowiedziane logicznie i zrozumiale, mamy do czynienia z nauką, a nie sztuką”.
 
Mirosława i Janusz Pędzierscy - Mirosława jest przewodnikiem turystycznym i wraz z mężem Januszem, wielokrotnie przemierzali szlakami św. Jakuba Hiszpanię i Portugalię. Swoją pasją, doświadczeniem i przygodami dzielą się chętnie z innymi, zachęcając do wędrowania. Camino to nie tylko trud pielgrzyma, wędrówka z plecakiem, to także spotkania, rozmowy, poznawanie bogactwa kultury, to dynamiczna przestrzeń ze swoim  biegunem, który nas prowadzi i przyciąga, a celem jest zawsze Santiago de Compostela, ale tak naprawdę kończy się  na przylądku Finisterre kiedyś tzw „końcu świata”. 
Szukaj:
FB
© 2012 Gminny Ośrodek Kultury Jasienica. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij